آیکون منو


خدمات ارزش افزوده به سرویس‌های فرعی یک صنعت خاص اطلاق می‌شود که در کنار سرویس‌های اصلی آن، با تعرفه‌ای بالاتر و با هدف کسب درآمد بیشتر، عموماً توسط کسب‌وکارهای ثالث توسعه داده شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. این مفهوم در دهه گذشته در صنعت مخابرات شکل گرفته و در حال حاضر به تمامی صنایع تسری یافته است.
خدمات ارزش افزوده، یک بازی برد-برد میان مالک سکوی ارائه سرویس، ارائه‌دهنده سرویس و استفاده‌کننده سرویس است. این خدمات در عین حال که برای مصرف‌کنندگان و ذینفعان نهایی (عموماً شهروندان)، منافع بسیاری دارد، درآمدزایی قابل توجهی را نیز برای مالکین داده و سکو از یک سو و شرکای تجاری آن‌‌ها به عنوان تامینکنندگان خدمت از سوی دیگر، رقم می‌زند. خدمات ارزش افزوده از جنبه کلان اقتصادی، قدرت و پتانسیل بالایی برای اشتغال‌زایی در کسب‌وکارهای مختلف را دارا می‌باشد، چرا که در این مدل مشاركتی، سبد خدمات به سرعت گسترش یافته و کسب‌وکارهای بخش خصوصی جدید شکل خواهند گرفت و با خلاقیت بالا، پوشش وسیع‌تر بازار و ترغیب بازارهای هدف به به‌کارگیری این خدمات جدید، روز به روز بر تعداد مشتریان صنعت افزوده می‌گردد. در چنین شرایطی اثر شبکه‌ای بوجود خواهد آمد كه در علم اقتصاد، به تأثیری اطلاق می‌شود که یک استفاده‌کننده از یک کالا یا خدمات، بر ارزش آن دارد. وقتی اثر شبکه‌ای وجود داشته باشد، ارزش یک محصول یا خدمت به تعداد استفاده کنندگان آن بستگی پیدا می‌کند.
سکوی ارائه سرویس محیطی برای ایجاد سرویس، ترکیب سرویس‌ها، استقرار، اجرا، پایش و کنترل سرویس‌ها، مدیریت توافق‌نامه سطح قرارداد، مدیریت مصرف‌کنندگان و کسب درآمد از سرویس‌‌ها را فراهم می‌کند. این سکو مجموعه‌ای از مولفه‌های اساسی نظیر ایجاد سرویس، کنترل نشست، مانیتورینگ سرویس، مدیریت توافقنامه مبتنی بر سرویس، پرداخت به ازای هر استفاده از سرویس و پروتکل‌هایی است که برای مدیریت مجموعه‌ای از سرویس‌‌ها فراهم شده است. این سرویس می‌تواند به مشتری یا به یک سیستم دیگر تحویل شود. هر چند این اصطلاح معمولا در حوزه ارتباطات (نظیر تلفن VOIP وIPTV) استفاده می‌شود ولی می‌تواند به هر سیستمی که سرویسی فراهم می‌‌کند نظیر خدمات اینترنتی و «نرم‌افزار به عنوان سرویس » نیز اطلاق گردد. 
سکوی ارائه سرویس به عنوان محیط ایجاد، میزبانی و ارائه سرویس نقش رابط بین مالک سرویس، توسعه دهنده سرویس (مصرف کننده) و استفاده‌کننده (مشتری نهایی) سرویس را به منظور تولید درآمد بر عهده دارد. ویترین این سکو، شبیه یک فروشگاه است که مدیریت چرخه حیات هزاران سرویس و برنامه کاربردی را تسهیل می‌نماید و خدمات مختلفی در محیط ابر به توسعه‌دهندگان آن‌‌ها ارائه می‌نماید. خدماتی نظیر ثبت نام برای استفاده از سرویس‌های ارزش افزوده، استفاده از آن مبتنی بر توافقنامه سطح سرویس و پرداخت هزینه از جمله مهمترین خدمات این سکو است.