آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1397/6/6 سه‌شنبه

همکاری مشترک مرکز گسترش فناوری اطلاعات و بانک قرض الحسنه مهر ایران

در راستای تسهیل خرید کالای ایرانی و حمایت از تولید داخلی : همکاری مشترک مرکز گسترش فناوری اطلاعات و بانک قرض الحسنه مهر ایران

.مرکز گسترش فناوری اطلاعات، تابع سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در راستاي توسعه اهداف فناورانه کشور، تفاهم نامه همکاري با بانک قرض الحسنه مهر ایران را منعقد نمود.
به گزارش ارتباطات مگفا در تاریخ 6 شهریور ماه 97 و طی مراسمی که در محل بانک قرض الحسنه مهر ایران برگزار شد در راستای پيشبرد اهداف فناورانه كشور در جهت حمایت از تولید و خرید کالای ایرانی تفاهم نامه همكاري مشترک شرکت مگفا و بانک به امضاء طرفین رسید.
در این رویداد دکتر مرتضی اکبری، مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ايران ضمن ابراز خرسندي از همکاري با مركز گسترش فناوري اطلاعات (مگفا) به موضوع تفاهم نامه اشاره كرده و بيان داشت: بر اساس توافق صورت گرفته و سياست هاي بانك قرض الحسنه مهر ايران بناست تا با ايجاد بستري براي خريد كالاي ايراني و با هدف افزايش قدرت خريد از طريق اعطاي تسهيلات قرض الحسنه با همكاري مركز گسترش فناوري اطلاعات (مگفا) كارت هاي بانكي با قابليت خريد از فروشگاههاي معرفي شده از سوي مركز اعطا شود.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: در این مدل شرکت مجری معرفي شده از سوي مگفا با معرفي خريداران کالاي ايراني به بانک و فراهم كردن زير ساخت فني، امكان خريد از فروشگاهها و شركت هاي خدماتي را فراهم كرده و منابع فروش در حساب تامين كنندگان كالا و خدمات  طبق زمان بندي مورد توافق جداگانه با هريك از آنها قابل استفاده خواهد بود.
در ادامه مهندس محمدجواد انبیایی، مدیرعامل مرکز گسترش فناوري اطلاعات،  نيز با بيان اينکه رسالت مگفا اشاعه فناوري اطلاعات در حوزه هاي مختلف صنعت و نیز توانمندسازی بخش خصوصی و تولید داخلی است به وجه اشتراک مگفا با بانک قرض الحسنه مهر ايران اشاره كرد و گفت: مركز گسترش فناوري اطلاعات (مگفا) جنبه تجاري صرف را مورد توجه قرار نداده و تمركز خود را بر روي جنبه هاي پژوهشي و حمايت اجرايي توسعه فناوري ها گذاشته است.
مدیرعامل مگفا همچنین به تأمین اهداف بانک قرض الحسنه مهر ايران با امضاي اين تفاهم نامه اشاره کرد و ابراز داشت: با اجرای  اين تفاهم نامه بانک قرض الحسنه مهر ايران به دو هدف مهم خود كه اعطاي وام به اقشار ضعيف و متوسط جامعه و نيز حمايت از خريد كالاي ايراني است خواهد رسيد.
محمد جواد انبیائی در پایان ادامه داد: امیدواریم در تداوم همکاری ها با بانک قرض الحسنه مهر ایران و در جهت حمایت از کسب و کارهای خرد به ویژه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری های نو بزودی طرح ویژه حمایتی استارتاپ ها را ارائه نموده و با اجرای این طرح زمینه رشد و توسعه شرکت های نوپا و نیز ایجاد و تولید اشتغال های مرتبط را فراهم آوریم.

منبع: ارتباطات
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر