آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1398/11/8 سه‌شنبه

برگزاری کارگاه فاز دوم پروژه شهر هوشمند بوشهر

کارگاه فاز دوم پروژه شهر هوشمند بوشهر در قالب کارگاه سه روزه در شهر بوشهر برگزار شد.

.فاز دوم پروژه شهر هوشمند بوشهر به عنوان اولین پایلوت کشور در حوزه شهر هوشمند در قالب کارگاه سه روزه با حضور مسئولان شهری، مدیران و کارشناسان تخصصی شهر بوشهر توسط شرکت مگفا با همکاری موسسه فناوری اتریش (AIT) در این شهر برگزار شد.
از اهداف این کارگاه می توان به نهایی سازی مطالعات شناخت و تحلیل وضع موجود شهر بوشهر (فاز اول پروژه)، تعیین اهداف و سناریوهای توسعه و تدوین چشم انداز شهر بوشهر با رویکرد شهر هوشمند اشاره کرد.
 

درضمن اولین کارگاه این پروژه نیز در تاریخ 9 لغایت 12اردیبهشت سال جاری توسط کارشناسان شرکت مگفا در شهر بوشهر برگزار شده بود.
لازم به ذکر است در راستای توسعه مناطق ویژه علم، فناوری و نوآوری و بر اساس ارزیابی های شورای عالی عتف از پنج منطقه ویژه در سال 1396، شهر بوشهر به عنوان اولین پایلوت پروژه شهر هوشمند انتخاب گردید. این پروژه با پیگیری استانداری بوشهر و با همکاری مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) و کلیه دستگاه های علمی، اجرایی و عمومی استان از جمله شهرداری، اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، پارک علم و فناوری خلیج فارس و دیگر ذینفعان شهر هوشمند از ابتدای سال 1398، به عنوان اولین شهر هوشمند در کشور با هدف توسعه پایدار و بهره‌گیری از فناوری‌های نوین، کلید خورده است

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر