آیکون منو

1395/4/5 شنبه

تحقیقات نشان می‌دهد صنایع به صورت گسترده جذب محیط‌های مجازی‌سازی شده‌اند.

.بر اساس آخرین تحقیقاتِ ارائه دهنده تکنولوژی مجازی سازی HyTrust، نرم افزار تعریف مرکز داده (SDDC) در حال حرکت سریع در مسیر اصلی خود است و بسیاری از صنایع تحت کنترل در حدود نیمی از حجم کار مهم خود را به SDDC و مجازی سازی سپرده‌اند.

در این مطالعه که با عنوان «تجربه صنعت: وضعیت cloud و نرم افزار تعریف مرکز داده در جهان واقعی سال 2016" منشر شده است، به بررسی بیش از 500 شرکت در طیف گسترده ای از اندازه‌ها پرداخته، و جذب نسبتا بالای مجازی‌سازی و ابر عمومی در سراسر محیط‌های مدیریتی را یافته است. در سه بخش خدمات مالی، بانکداری و بیمه تنها کمتر از نیمی از ردیف یک حجم کار (47٪)، بخش مراقبت‌های بهداشتی، زیست فناوری و داروسازی، و همچنین شرکت‌های فناوری 55٪ از فعالیت‌ها را به خود اختصاص داده است.

برای تست و توسعه سرورها، شرکت‌های فناوری وابستگی بیشتری با تقریبا سه چهارم (72 درصد) از وظایف سنگین خود، در مقایسه با مالی (49٪) و مراقبت‌های بهداشتی (52٪) داشته‌اند. شبکه اختلاف بین امور مالی (51٪) و شرکت‌های فن‌آوری (68٪)را در حالی میبیند که، ذخیره‌سازی‌ها نشان می‌دهد یک شکاف نزدیک (اقتصاد 53٪، بهداشت و درمان 61٪) وجود دارد. در هر حالت، بیش از نیمی از حجم کار در ابر عمومی قابل اعتماد است.

یک نکته جالب از رقابت‌ها با توجه به ساختارهای مختلفی که استفاده می‌شود، وجود دارد. 29 درصد از آنها در مراقبت‌های بهداشتی از AWS استفاده می‌کنند، در حالی‌که نیمی (50٪) در صنعت Azure را انتخاب کرده‌اند. HyTrust اصرار دارد این است که هنوز امنیت برای مهاجرت مقیاس بزرگ نیاز به بررسی بیشتر دارد.

بین یک چهارم تا یک سوم از کسب و کارها کل حجم کار خود را به عنوان بخشی از نیازمندی‌های امنیتی داده برای بخش کار ابر خصوصی مجازی‌سازی، رمزگذاری می‌کنند، اما میبینیم که با مشاوره کسب و کار و مدیریت (39٪) و خرده فروشی (24٪) برابر نیست. 40 درصد از شرکت‌ها در انرژی و آب و برق تنها اطلاعات شناسایی شخصی (PII) را رمزگذاری می نمایند.

به عنوان یک نتیجه، در حالی که اعداد قابل توجه دیده می‌شوند، هنوز برخی نگرانی وجود دارد. "بدون هیاهوی بسیار، این پیشرفت فن‌آوری حیاتی، با محصولات اساسی کسب و کارهای بزرگ و کوچک در هم تنیده است. اریک چویی، رئیس HyTrust می‌گوید "پتانسیل مجازی‌سازی و ابر همواره غیر قابل انکار است، اما نگرانی واقعی بیش از امنیت و شک و تردید در مورد فرآیندهای مورد نیاز وجود دارد".
او افزود "آنچه ما در این تحقیق یافتیم این است که چالش‌هایی در حال غلبه بوده، و هر نوع عملی در هر نوع از صنعت در حال انتقال است. برخی مشکلات وجود دارند، تا مطمئن شوید، اما آنها در حال حاضر استثنا هستند، و ما شرط میبندیم که آنها برای مدت طولانی نمی‌مانند."

تحقیقات قبلی HyTrust در ماه آوریل نشان داد که دو سوم از پاسخ‌دهندگان انتظار دارند طی سال آینده پذیرش SDDC افزایش یابد.

منبع خبر: /http://www.cloudcomputing-news.net

 
امتیاز دهی