آیکون منو


اینترنت اشیاء (IoT: Internet of Things) به عنوان یکی از فناوری‌های اصلی برای بهبود و حتی تغییر شکل زندگی بشر طی سال‌های اخیر در جهان مطرح شده و برخی از کشورهای بزرگ جهان توسعه این فناوری را به عنوان موتور محرک رشد اقتصادی خود انتخاب نموده‌اند. 
    
 
پیش‌بینی‌های مختلفی وجود دارد ولی بر اساس برخی مطالعات برآورد می‌گردد تا سال 2020 جهان به اهداف کمی زیر در حوزه اینترنت اشیاء خواهد رسید:
 

اینترنت اشیاء فناوری مربوط به قرن آینده نیست، در حال حاضر و همین امروز وجود دارد و در حال ایجاد تغییرات وسیعی در شهرهای مدرن و زندگی روزمره انسان‌ها در سراسر جهان است. اینترنت اشیاء با لوازم، دارائی‌ها، اطلاعات، دانش، خدمات و کسب و کار شما سر‌و‌کار دارد.
همگام با فراگیر شدن دانش اینترنت اشیاء در سطح جهانی، شرکت مگفا، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های داخلی فعال در حوزه فناوری اطلاعات با توجه به رسالت خود در جهت توسعه و ترویج فناوری‌های نوین، با بهره‌گیری از دانش و تخصص مهندسین داخلی و بهره‌گیری از تجربیات و فناوری بروز شرکای تجاری خارجی خود که از معتبرترین برندهای جهانی محسوب می‌‌شوند، آماده است مجموعه ای از راه‌حل‌های مناسب را در حوزه فناوری اینترنت اشیاء در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برخی از مهمترین این خدمات عبارتند از:
1. ارائه مشاوره جهت بکارگیری فناوری اینترنت اشیاء و طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری‌های نوین در حوزه‌های مختلف از جمله:
   •    صنعت
   •    انرژی (نفت و گاز و نیرو)
   •    حمل و نقل
   •    سلامت و بهداشت
   •    امنیت
2. ارائه مشاوره و طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر اینترنت اشیاء بطور خاص برای بخش صنعت بر اساس مفاهیم فناوری Industry 4.0 با همکاری مشاوران معتبر اروپایی.
3. طراحی و برگزاری دوره‌های آموزشی با همکاری موسسات معتبر خارجی در حوزه اینترنت اشیاء بصورت حضوری و از راه دور.
4. طراحی، تامین تجهیزات و اجرای انواع آزمایشگاه‌های عمومی و تخصصی اینترنت اشیاء جهت کاربردهای مختلف (IoT-Lab)
5. طراحی و اجرای مرکز تعالی اینترنت اشیاء برای سازمان‌های دولتی و مراکز دانشگاهی (COE: Center Of Excellence)
6. ارائه راه‌حل در حوزه‌های انرژی هوشمند، مدیریت هوشمند منابع آب و انواع پروژه‌های مرتبط با شهرهای هوشمند مبتنی بر فناوری اینترنت اشیاء