آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1396/5/4 چهارشنبه

امضاء تفاهم‌نامه همکاری مگفا با مرکز کسب و کار استان گیونگی کره در تهران

مرکز کسب و کار استان گیونگی کره جنوبی جهت ارتقاء سطح همکاری‌های اقتصادی و بازرگانی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره، اقدام به افتتاح دفتر خود در تهران نموده است.

.استان گیونگی یکی از مهمترین مراکز اقتصادی کره جنوبی و محور اصلی فناوری این کشور محسوب می‌شود و امیدوار است افتتاح دفتر اشاره شده در تهران نقش پل ارتباطی میان دو کشور را در گسترش همکاری‌های دوجانبه ایفا نماید.
در همین راستا و با توجه به ارتباط تنگاتنگ فناوری اطلاعات با کلیه صنایع و کسب و کارهای مطرح، یکی از محورهای کلیدی این گسترش همکاری‌ها، ایجاد ارتباط بین شرکت‌های تولیدکننده و فعال در فناوری اطلاعات در دو کشور خواهد بود.
شرکت مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) که یک هلدینگ تخصصی و بازوی اجرایی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه ICT است و ماموریت توسعه و اشاعه فناوری اطلاعات و گسترش کاربرد ICT در صنعت را بر عهده دارد، در پی جلسات برگزار شده و هماهنگی‌های انجام پذیرفته، در روز دوشنبه اول مرداد ماه طی مراسمی که در برج میلاد تهران برگزار شد، تفاهم‌‌نامه همکاری برای پیشبرد سرمایه‌گذاری و گسترش ارتباطات تجاری بین شرکت‌های فعال در فناوری اطلاعات دو کشور را با دفتر کسب و کار استان گیونگی در تهران (GBC Tehran) امضا نمود.
این مراسم، با حضور آقایان مهندس محمدجواد انبیائی (مدیرعامل مگفا)، کیم دونگ کئون (معاون فرماندار استان گیونگی)، ایک سوک چوی (مدیر عامل مرکز تجارت جهانی استان گیونگی)، جرمی جین (مدیرعامل GBC Tehran) و تعداد زیادی از نمایندگان شرکت‌های فناوری اطلاعات ایرانی و کره‌ای برگزار گردید.
در ابتدا ضمن بیان مقدماتی از سابقه تاریخی مراودات تجاری بین دو کشور توسط مجریان برنامه، آقایان مهندس انبیائی (مدیرعامل مگفا) و جرمی جین (مدیر عامل GBC Tehran) به جایگاه مخصوص دعوت و تفاهم‌نامه تنظیم شده را امضاء نمودند.
پس از امضاء تفاهم نامه، آقای کیم دونگ کئون طی سخنانی، با اظهار خوشحالی از برقراری ارتباط نزدیک با صنایع و شرکت‌های تجاری ایرانی، ابراز امیدواری نمود که این تفاهم‌نامه تسهیل‌کننده گسترش روابط تجاری و صنعتی بین دو کشور گردد.
پس از آن آقای مهندس انبیائی (مدیر عامل شرکت مگفا) نیز با بیان سابقه تاریخی همکاری بازرگانی و صنعتی بین دو کشور کره و ایران به عنوان تمدن‌های باستانی آسیایی با فرهنگ اصیل، اشاره به سابقه بیش از پنجاه ساله روابط اقتصادی مطلوب و رو به گسترش دو کشور و تشریح ماموریت مگفا به عنوان اهرم قدرتمند سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پیشبرد و تعالی کاربرد فناوری اطلاعات در صنایع ایران، امضاء این تفاهم‌نامه را گامی مهم در جهت آسان‌سازی ارتباط شرکت‌های فناوری اطلاعات فعال در هر دو کشور ایران و کره دانستند و پویایی هر چه بیشتر بازیگران این صنعت با کمک مگفا و دفتر کسب و کار استان گیونگی کره در تهران را خواستار شدند و در پایان نیز از مسئولین برگزارکننده مراسم و نمایندگان دولت کره و حاضرین در جلسه تشکر کرده و اظهار امیدواری کردند که شرکت مگفا بتواند در راستای اهداف این تفاهم‌نامه نقش موثری را ایفا نماید.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر