آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1396/8/30 سه‌شنبه

مگفا، پروژه اولین شهر هوشمند ایران (بوشهر) را کلید زد

با تفاهم استانداری بوشهر و مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)، پروژه اولین شهر هوشمند ایران (بوشهر) کلید خورد.

.

اولین پروژه شهر هوشمند در استان بوشهر بزودی اجرا خواهد شد. محمد جواد انبیائی، مدیرعامل مگفا ضمن اعلام این خبر اظهار داشت اخیراً تفاهم نامه‌ای بین استانداری بوشهر و مگفا به امضاء رسیده است که در راستای آن مگفا، مسئولیت ارایه مشاوره فنی این طرح را بر عهده داشته و بازوی اجرائی استانداری بوشهر در زمینه اجرای طرح‌های هوشمند‌سازی خواهد بود.

انبیائی اظهار داشت: چندی قبل در راستای توانمندسازی مناطق ویژه علم و فناوری در قالب 5 منطقه در کشور، مذاکراتی از سوی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با چند نهاد بین‌المللی و اروپایی در راستای همکاری‌های فناورانه صورت گرفته بود که بعد از جلسات آشنایی و پشت سرگذاشتن فاز شناخت ظرفیت‌های موجود، موسسه فناوری اتریش(AIT) به عنوان طراح و ناظر پروژه شهر هوشمند انتخاب گردید.

وی همچنین ادامه داد: در راستای بومی‌سازی دانش طراحی و اجرای پروژه‌های شهر هوشمند و نیز، بهره‌گیری از ظرفیت‌های فناورمحور داخلی و کاهش هزینه‌های اجرا، استانداری بوشهر باب مذاکره با چند ظرفیت فنی و مهندسی داخلی در حوزه ICT و پروژه‌های شهر هوشمند را آغاز نمود و نهایتاً با مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) شرکت تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه فناوری اطلاعات به توافق و انعقاد تفاهم نامه دست یافت.

 

محمد جواد انبیائی ضمن اشاره به انعقاد تفاهم نامه در استانداری بوشهر، اظهار داشت: مگفا مصمم است با در اختیار داشتن نیروی انسانی متخصص و دانش و تجربه اندوخته حاصل از تعداد زیادی پروژه موفق کلان و ملی در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، با همکاری موسسه فناوری اتریش، استانداری بوشهر و حمایت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اجرای اولین شهر هوشمند کشور را با موفقیت و سرعت به انجام رساند.

منبع: ارتباطات مگفا
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر