آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1398/6/9 شنبه

مگفا و مرکز ملی فضای مجازی تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

محمد جواد انبیایی ، مدیر عامل مگفا در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری با مرکز ملی فضای مجازی ضمن برشمردن تجربیات مگفا در طی سال های اخیر و تمرکز درحوزه های فناوری های نوین به ظرفیت های موجود و ارزشمند مگفا در پیشبرد اهداف انقلاب صنعتی چهارم در کشور اشاره و آمادگی مگفا را جهت هرگونه همکاری در این زمینه اعلام کرد.

.

وی با اشاره به حوزه مسئولیت مگفا که به عنوان شرکت تخصصی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) فعالیت مینماید اظهارداشت: با توجه به تحولات اخیر در حوزه فناوری های نوین، مسئولیت ایجاد مراکز تحول دیجیتال از سوی وزارت صمت بر عهده مگفاست.
انبیایی گفت: در گذشته همکاری بین مرکز ملی فضای مجازی و مگفا به صورت غیر متمرکز و پراکنده وجود داشته است که این تفاهم نامه به همگرایی و هم افزایی بیشتر کمک شایانی خواهد کرد.
در  ادامه عباس آسوشه، معاون راهبری فنی مرکز ملی فضای مجازی با اشاره به این که همکاری با مرکز گسترش فناوری اطلاعات به عنوان یکی از فعالان حوزه فضای مجازی برای مرکز ملی فضای مجازی حائز اهمیت است گفت: بخش خصوصی باید نسبت به سیاست ها و تصمیم های شورای عالی فضای مجازی کشور به عنوان سیاست گذار کلان این حوزه آگاه باشد تا بتواند برای خدمت رسانی جهت گیری مناسبی داشته باشد. همچنین مگفا می تواند با شناسایی موانع و مسائل این بخش مرکز ملی فضای مجازی را نسبت به هدایت و راهبری بخش خصوصی یاری کند.
گفتنی است؛ این تفاهم نامه با هدف ارتقای سطح تعاملات و همکاری های فعال و موثر علمی در زمینه های کاربردهای فناوری نوین همچون بلاک چین، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی، اقدامات راهبردی و اجرایی در حوزه انقلاب صنعتی چهارم، حکمرانی و رگولاتوری چابک، اطلاع رسانی از پژوهش های انجام شده و پرهیز از موازی کاری و تبادل اطلاعات عملی و پژوهشی امضا شده است.
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر