آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1399/6/17 دوشنبه

بازدید رییس هیات عامل ایدرو از مگفا

رییس هیات عامل ایدرو در بازدید از مگفا مطرح کرد: افزایش استفاده از پتانسیل مگفا در صنایع هایتک و فناوری اطلاعات

.

معاون وزیر صمت، افزایش توانمندی مگفا در صنایع هایتک و فناوری اطلاعات را مورد توجه قرار داد و گفت: توسعه فناوری امروزه از الزامات هر کشوری به شمار می رود و مگفا در این حوزه به دستاوردهای خوبی دست یافته است. لذا انتظار می رود؛ این حوزه محور عمده فعالیت های مگفا قرار گیرد و با توجه به پتانسیل هایی که در این مجموعه وجود دارد با قدرت بیشتری دنبال شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا)، در طی بازدید دکتر بیات، رئیس هیات عامل ایدرو از مگفا محمد جواد انبیایی، مدیرعامل مگفا به پروژه های در دست اجرای مگفا اشاره کرد و گفت: مگفا اهم فعالیت های خود را بر پژوهش و توسعه فناوری های نوین و کاربردهای آن و نیز تدوین نقشه راه صنعت کشور برای ورود به انقلاب صنعتی چهارم و تحول دیجیتال متمرکز نموده است و تاکنون پروژه ها و سامانه های  مختلفی را در این زمینه طراحی و اجرا کرده است.

وی ادامه داد: از جمله این سامانه ها می توان به سامانه های دولت الکترونیک، پروژه شهرهای هوشمند، پروژه مراکز تعالی تحول دیجیتال، سامانه مدیریت هوشمند ناوگان برون شهری، هوشمند سازی تجارت الکترونیکی، طرح تحلیل هوشمند قوانین و اشاره کرد.

در ادامه دکتر بیات با اشاره به نقش مگفا در بازار حوزه فناوری اطلاعات، گفت: ظرفیت ها و توانمندی های مگفا در حوزه کسب و کار و خدمات به بخش های دولتی و خصوصی اثبات شده است. بنابراین می توان با توسعه این ظرفیت نقش پررنگ تری را در این بازار ایفا وهویت مگفا را در بازار بیش از قبل به اثبات رساند.

وی به سرعت بالای تغییر و تحول در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات اشاره و تصریح کرد: با به روز کردن ساختارها می توان با حداکثر سرعت و انعطاف مگفا را با این تغییرات همراه و همگام کرد.

رییس هیات عامل ایدرو در ادامه یکی از وظایف هلدینگ ها را خلق ارزش از طریق هم افزایی در زیر مجموعه ها دانست و گفت: ایدرو تلاش می کند با به هم رسانی موضوع های مختلف در فضاهای زیر مجموعه چنین نقشی را ایفا کند.

گفتنی است؛ در پایان معاون وزیر ورئیس هیات عامل ایدرو با همراهی مدیر عامل مگفا و هیات همراه از نمایشگاه دستاوردهای مگفا در حوزه فناوری های نوین و برخی از محصولات فناورانه و هوشمند مانند کنتورهای هوشمند، ردیاب خودرو، کیت کارخانه هوشمند، روشنایی هوشمند ودیدن کردند .
 

 


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر