آیکون منو

اخبار مگفااخبار مگفا
1399/6/26 چهارشنبه

کتاب پیاده‌سازی شهر هوشمند توسط مگفا منتشر شد

.

در راستای ماموریت مرکز گسترش فناوری اطلاعات (مگفا) در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و کاربردهای آن در کشور، به همت همکاران معاونت توسعه و فناوری، برگردان کتاب ارزشمند پیاده‌سازی شهر هوشمند، نوشته پروفسور رناتا پائولا دامری منتشر گردید.

به گزارش روابط عمومی مرکز گسترش فناوری اطلاعات(مگفا)، این کتاب در 320 صفحه، به جنبه‌های مختلف شهر هوشمند از تعریف تا پیاده‌سازی به پیشینه نظری تا مشاهدات تجربی پرداخته  از تجارب دانشگاهی و حرفه‌ای نویسنده راجع به موضوع شهر هوشمند، که نتیجه فعالیت‌های پژوهشی چندساله است، استفاده شده است. هدف از این کار، ارائه چشم‌اندازی روزآمد درباره شهرهای هوشمند در سراسر جهان، ارائه تعریفی جامع، خلاصه‌ای از دیدگاه‌ها و پیاده‌سازی‌های استراتژیک و برخی دستورالعمل‌ها برای توسعه و انجام ارزیابی عملکرد، ارزیابی اثربخشی و توانایی برنامه‌های شهر هوشمند در ایجاد ارزش اقتصادی و عمومی در سیستم‌های نوآورانه شهری می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب عبارتند از:

  • فصل اول: شهر هوشمند: تعاریف، اهداف و عملکرد

  • فصل دوم: مفهوم شهر هوشمند: دیدگاه‌های دانشگاه، صنعت و دولت

  • فصل سوم: کاربرد فناوری اطلاعات و ارتباطات در شهر هوشمند

  • فصل چهارم: داشبورد هوشمند شهری: ارزیابی عملکرد شهر هوشمند

  • فصل پنجم: جایگاه فناوری اطلاعات در طرح‌های جابجایی هوشمند

  • فصل ششم: پیاده‌سازی شهر هوشمند و شهر دیجیتال: دو تجربه موفق در اروپا

مطالعه این کتاب به تمامی سیاست‌گذاران و مدیران شهری، کارشناسان و خبرگان حوزه های مختلف ICT ، شهر هوشمند و سایر علاقمندان و فعالان شهری توصیه می‌گردد. علاقمندان می‌توانند جهت تهیه این کتاب با تلفن:  66961805 021 ، سرکار خانم همتی، تماس گرفته و یا با نشانی الکترونیکی Pub@magfa.com  در ارتباط باشند.

امید است انتشار این کتاب جامع و تخصصی، قدمی هر چند کوچک در پیشبرد مباحث شهر هوشمند در کشور عزیزمان ایران باشد.


 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر